icon1

Kursy podstawowe

Kursy podstawowe dla kandydatów na kierowców, kursy dla osób w każdym wieku

icon2

Kursy zaawansowane

Kursy dla kierowców chcących podnieść swoje kwalifikacje zawodowe

icon3

Kursy specjalistyczne

Kursy branżowe dające dodatkowe uprawnienia specjalistyczne

icon4

Kursy pedagogiczne

Kurs dla chętnych z zakresu prowadzenia szkoleń osób dorosłych

Dla Kierowców Zawodowych

Kwalifikacja wstępna uzupełniająca przyspieszona w ramach przewozu rzeczy.

Kierowca, który uzyskał kwalifikację wstępną w zakresie bloku programowego przewozu osób (dla kat. D1, D1 + E, D i D + E) i zamierza wykonywać przewóz rzeczy pojazdami samochodowymi z zakresu kategorii C1, C1 + E, C, C + E obowiązany jest odbyć kwalifikację wstępną uzupełniającą lub kwalifikację wstępną uzupełniającą przyśpieszoną przewozu rzeczy.

Kurs kwalifikacji wstępnej uzupełniającej przyspieszonej składa się z zajęć teoretycznych oraz praktycznych w łącznym wymiarze 35 godzin. Po ukończeniu kursu kwalifikacji wstępnej uzupełniającej przyspieszonej kierowca przystępuje do egzaminu teoretycznego, który przeprowadza komisja egzaminacyjna Wojewody. Osobie, która uzyskała pozytywny wynik testu Wojewoda wydaje świadectwo kwalifikacji zawodowej ważne przez okres 5 lat. Po upływie tego okresu kierowca jest obowiązany odbyć szkolenie okresowe.

W cenie kursu:

- 32,5 godziny specjalistycznych zajęć teoretycznych,
- 2,5 godzin specjalistycznych zajęć praktycznych w ruchu drogowym dla kategorii C, C+E, C1,C1+E,
- materiały dydaktyczne,
- egzamin państwowy.

Zajęcia teoretyczne odbywają się w Ośrodku z wykorzystaniem platformy e-learning oraz w formie wykładów. Zajęcia praktyczne w ruchu drogowym prowadzimy z wykorzystaniem pojazdów MAN TGL 12.240.

Egzamin jest przeprowadzany w formie pisemnego testu kwalifikacyjnego który obejmuje 10 specjalistycznych pytań w zakresie przewozów realizowanych w ramach prawa jazdy kat. C, C+E, C1,C1+E. Czas na udzielenie odpowiedzi wynosi 15 minut, pozytywny wynik uzyskuje osoba, która udzieliła minimum 5 poprawnych odpowiedzi.

Kierowca, który posiadał prawo jazdy kategorii D, ukończył kurs w zakresie przewozu osób i uzyskał prawo jazdy kat C lub C1 po dniu 10 września 2009r. zobowiązany jest do odbycia pełnej kwalifikacji wstępnej lub kwalifikacji wstępnej przyspieszonej.